Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
" Nie było miejsca dla Ciebie ..."
sobota, 28 stycznia 2017 19:33

22 grudnia 2016r. odbył się w szkole uroczysty apel bożonarodzeniowy. Tym razem miał on nieco inną formę niż zazwyczaj, gdyż jego scenariusz został oparty na utworach poetyckich okresu wojny. Wybór odpowiednich tekstów i kolęd, a także urokliwa scenografia spowodowały atmosferę, która w zamyśle autorów miała odzwierciedlać problemy współczesnego świata. Celem  spotkania było nie tylko stworzenie świątecznego nastroju, ale także skłonienie widzów do refleksji nad kondycją człowieka XXI wieku. Po zakończonym  przedstawieniu głos zabrał Dyrektor szkoły pan Andrzej Pastuszek, który podziękował uczestnikom i organizatorom za przygotowanie apelu i złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2017.

Więcej…
 
Wigilia w Internacie 2016
środa, 04 stycznia 2017 12:40

Betlejemska Grota….


Wieczór 21.12.2016 r, był wieczorem szczególnie ważnym w naszej społeczności internackiej. Tego właśnie dnia wychowankowie internatu wraz zaproszonymi gośćmi- Dyrektorem szkoły oraz nauczycielami, uczestniczyli w Internackiej Wigilii Bożego Narodzenia.   Dzień Wigilii  Bożego Narodzenia ma w sobie tę moc, że porusza ludzkie serce, budzi uśpione uczucia, zbliża ludzi, skłania do refleksji, uczy na nowo człowieczeństwa i przypomina o cudzie narodzin Jezusa w betlejemskiej grocie. Piękna świąteczna  scenografia przy nastrojowym oświetleniu wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Młodzież przedstawiła tradycje i zwyczaje Bożonarodzeniowe, dbając przy tym  o dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe  i wokalne. Śpiewając kolędy, łamiąc się opłatkiem, a następnie zajadając pyszne potrawy wigilijne, które przygotowały panie z naszej internackiej stołówki, społeczność nasza wyraziła swoje przywiązanie do tradycji świętowania Wigilii Bożego Narodzenia i potrzebę wzajemnego składania życzeń świątecznych i noworocznych.

Więcej…
 
Spektaklu w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
środa, 04 stycznia 2017 12:46

MOŻNA WYBACZYĆ LECZ NIGDY ZAPOMNIEĆ

 

To motto i tytuł jednocześnie spektaklu teatralnego wystawionego na deskach auli przez uczniów szkoły z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w kraju. W to przedsięwzięcie wraz z aktorami, ekipą techniczną i scenograficzną zaangażowanych było 30 uczniów. Scena otulona została granatowym płótnem, na niej mór z czerwonej cegły, a nad sceną czerwonymi literami motto „Można Wybaczyć, Lecz Nigdy Zapomnieć”.

Dnia 13 grudnia dokładnie w 35 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, oprócz uczniów i nauczycieli naszej szkoły byli również zaproszeni uczniowie Białoborskiego Gimnazjum wraz ze swoimi nauczycielami. Gościliśmy między innymi księdza proboszcza Jarosława Zielińskiego wraz z księdzem wikarym Adamem Nowakiem oraz panią dyrektor Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji Sylwię Jędrzejczyk.

Więcej…
 
Profilaktyka przez sztukę
niedziela, 11 grudnia 2016 22:47

To kolejny rok owocnej pracy wychowanków Internatu Zespołu Szkół im. Oskara Langego, których można było zobaczyć odbierających nagrody na scenie Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Miastku w konkursie literackim. Do konkursu kolejne „młode talenty”, wychowankowie: Natalia Mucha, Natalia Cybula, Weronika Hapak i Patryk Bojdo przygotowali prace na XIV Miejsko – Gminny Konkurs Literacki  „UZALEŻNIENIA, HIV/AIDS… TO TAKŻE TWÓJ PROBLEM”. Tym razem wyróżnienia w kategorii II (szkoły ponadgimnazjalne) – POEZJA – przyznano Natalii Mucha i Patrykowi Bojdo.

Więcej…
 
Pluszowy miś w szczytnym celu!
niedziela, 11 grudnia 2016 21:08

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek, moda na pluszowego misia nie przemija. W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia odbywa się w ramach akcji Dar Serca.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 30