Zespół Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze
Mikołajki w Internacie
niedziela, 11 grudnia 2016 20:42

Mikołajki to święto obchodzone na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry. Tradycyjnie jak co roku 06 grudnia obdarowuje się „dzieci” prezentami. W bucie lub pod poduszką, czy też coraz częściej w skarpecie wieszanej nad kominkiem, podkłada się je w nocy z 5 na 6 grudnia. Najczęściej są to słodycze lub małe zabawki.

Więcej…
 
Wycieczka do Warszawy 2016
środa, 04 stycznia 2017 13:00

„Jak przygoda to tylko w Warszawie, w Warszawie…”


Przytoczone słowa starej piosenki o Warszawie przyświecały celowi naszej wycieczki, tyle tylko, że my postanowiliśmy zmienić termin z maja na listopad i tak rozpoczęła się jesienna przygoda z Warszawą.

W listopadzie b.r. wspólnie uczniowie  i opiekunowie z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze udali się na trzydniową  wycieczkę do stolicy Polski. Grupa liczyła  45 osób. Była to kolejna, bo już trzecia wyprawa z serii edukacyjno – krajoznawczej, w której nasza szkolna społeczność miała okazję uczestniczyć.

Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na  Cmentarzu Powązkowskim, następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po pouczającej i wzruszającej lekcji historii, spacerowaliśmy słynną ulicą Wiejską. Tam wraz z przewodnikiem  rozpoczęliśmy zwiedzanie Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej, a mianowicie: Salę Posiedzeń Sejmu, holl główny  z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicę upamiętniającą posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy  zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową, a na końcu przeszliśmy Korytarzem Marszałkowskim.

Więcej…
 
Lekcja tolerancji
piątek, 09 grudnia 2016 20:18

W dniu 29 listopada 2016 roku, młodzież Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze wzięła udział w spotkaniu o charakterze kampanii społecznej przeciw dyskryminacji i stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi w ramach projektu „Otwieramy bramy tolerancji - zmieniamy myślenie o zdrowiu psychicznym”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Droga" przy pomocy Środowiskowego Domu Samopomocy i skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z całego powiatu szczecineckiego.

Więcej…
 
Andrzejki 2016
poniedziałek, 05 grudnia 2016 12:04

Dnia 22 listopada 2016 roku w naszym internacie zostały zorganizowane Andrzejki. Impreza rozpoczęła się krótkim wstępem Sandry Korolewicz i Daniela Szultka, którzy powitali wychowanków i opowiedzieli historię o tradycjach ludowych związanych z wieczorem Andrzejkowym.

Więcej…
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
poniedziałek, 05 grudnia 2016 11:49

Uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze Paulina Taras po raz drugi została stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen oraz wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

28 listopada 2016 r w sali Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 30