Uczniowie na obozie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. PDF Drukuj Email
czwartek, 01 czerwca 2017 17:19

Uczniowie klas drugich wojskowych z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze  w dniach 22 – 26 maja brali udział w obozie szkoleniowym w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Bogata oferta tygodniowego szkolenia młodzieży rozpoczęła się od razu po zakwaterowaniu w Ośrodku Caritas poza terenem jednostki.

Zaczęłosię od zwiedzania Centrum Nawigacji, gdzie uczniowie mogli korzystać z symulatorów okrętów bojowych. Młodzież  poznawała także wojskowe taktyki strzelania na „ŚNIEŻNIKU”. Śnieżnik służy głównie do nauki strzelania dla żołnierzy służb przygotowawczych oraz żołnierzy zawodowych i pozwala na przygotowanie do strzelania bojowego. Młodzież uczyła się jak zachować się podczas ataku chemicznego, biologicznego i gazowego. Uczniowie zaprezentowali swoje możliwości w strzelaniu. Najlepszym naszym strzelcem okazał się Alan Eichstaedt, który zdobył 86 punktów.

Odbyły się również zajęcia z ratownictwa na basenie, gdzie młodzież uczyła się jak prawidłowo ubierać kamizelki ratunkowe i skakać w nich do wody. Duże zainteresowanie miały zajęcia w terenie tzw. survival, gdzie żołnierze–instruktorzy pokazywali jak zbudować szałasy, zdobyć wodę nadającą się do picia, jak rozpalić ognisko używając krzemienia. W ostatni dzień młodzież zwiedzała Salę Tradycji Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał „Książeczkę marynarza”. Za organizację obozu serdeczne podziękowania dla pana kmdr ppor. Roberta Biernaczyka.

 

Tekst:  Joanna Myszka

Zdjęcia: Edyta Serniak

 

Poprawiony: piątek, 07 lipca 2017 18:21