NAJSPRAWNIEJSI PDF Drukuj Email
sobota, 17 czerwca 2017 17:30

W dniu 14 czerwca b.r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyli w XI Powiatowych Zawodach Sportowo – Obronnych Młodzieży, w Szczecinku. Organizatorem zwodów było Szczecineckie Bractwo Kurkowe przy współpracy Starostwa Powiatowego w Szczecinku oraz Urzędu Miasta Szczecinek.

Nasi uczniowie wystartowali w następującym składzie:

dziewczęta – Ostróżka Kinga, Horajska Aleksandra, Myszka Joanna

chłopcy – Eichstaedt Alan, Iwanca Szymon, Grajper Paweł.

Na starcie stanęło 6 drużyn męskich i 5 żeńskich reprezentujących szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne powiatu szczecineckiego. Zawody obejmowały trzy konkurencje: pokonywanie 70 metrowego toru przeszkód na czas, przenoszeniu gaśnicy p.poż., rzut granatem ćwiczebnym F–1 do celu. Ponadto chłopcy w maskach przeciwgazowych po obwodzie czworokąta przenosili skrzynie po amunicji, potem musieli się czołgać pod zasiekami, a następnie przenosili poszkodowanego na noszach na odległość 15 – 20 m. Dziewczęta pokonywały tę samą trasę ale nie używały masek przeciwgazowych. W tej konkurencji nasze drużyny nie miały sobie równych. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta osiągnęli najlepsze czasy.

Kolejną konkurencją był rzut granatem RG–42 do celu, chłopcy z odległości 20 m. a dziewczęta 15 m. Po rzutach granatem nasze drużyny nadal były najlepsze i przyszła kolej na strzelanie do zapadek. Zapadki zawierają 3 metalowe tarcze o średnicy 10 cm i były ustawione w odległości 40 m. od linii ognia, strzały oddawano w pozycji leżącej. Po strzelaniu, po zaciętym boju chłopcy ulegli drużynie z Bobolic, a dziewczęta palmę pierwszeństwa utrzymały do końca.

W klasyfikacji generalnej dziewczęta zdobyły I miejsce, chłopcy przegrali trzema punktami i w rezultacie zdobyli miejsce II. Wyniki  młodzieży świadczą o jakości kształcenia na szkoleniu wojskowym w naszej szkole. Gratuluję młodzieży sukcesu.

 

Tekst Leszek Landwójtowicz

Poprawiony: piątek, 07 lipca 2017 18:28