Kronika internatu
Techniki efektywnego uczenia się

„Kluczem do powodzenia w nauce i karierze zawodowej jest poznanie własnego stylu nauki i pracy” – Barbara Prashing. Jednym z problemów edukacyjnych uczniów jest brak umiejętności uczenia się. Wielu uczniów najczęściej uczy się wyłącznie do sprawdzianów, a po ich zaliczeniu większość materiału zapomina. Dlatego też  wychodząc  naprzeciw potrzebom naszym uczniom, wychowankom internatu zorganizowaliśmy warsztaty o efektywnym uczeniu się.

Więcej…
 
Nasza laureatka konkursu „Pisanki i kartki”

Do konkursu plastycznego „Najpiękniejsza pisanka i kartka wielkanocna”, którego organizatorem był Miejsko–Gminny Ośrodek Kultury w Miastku, przystąpiły cztery wychowanki z internatu: Karolina Kicińska, Monika Koprowska, Dżesika Paszkowska i Anna Stadnik.

Więcej…
 
Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego Internatów

W dniu 10 kwietnia 2017 roku, dzięki współpracy  Kierowników Internatów Powiatu Szczecineckiego mogliśmy wziąć udział w Międzyinternackim Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody odbyły się w Internacie Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Szczecinku z udziałem dwóch przedstawicieli (dziewczyna i chłopiec) z każdego Internatu.

Więcej…
 
Talenty na Gali w Drawsku Pomorskim

W dniu 4 kwietnia 2017 młodzież z Zespołu Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze uczestniczyła w VII POWIATOWEJ GALI TALENTÓW 2017. Gala miała na celu wypromować najlepszą uzdolnioną młodzież w działalności kulturalnej.

Więcej…
 
Wieczór niespodzianek

W dniu 8 marca 2017 roku w Naszym Internacie, odbyła się uroczysta kolacja z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn, którą przygotowała młodzież pod kierunkiem wychowawców Pani Iwony Wójtów i Pana Macieja Piaszczyńskiego. Wychowankowie z najwyższą starannością pięknie nakryli i udekorowali stoły.

Więcej…
 
Strona 1 z 4